Լուրեր Հայաստանից և արտերկրից - Shabat.am

  • USD

    474
    481

  • EUR

    547
    561

  • RUB

    6,58
    6,82

Կարևոր իրադարձություններ

 

Ուսուցչի օրվա կապակցությամբ մի խումբ մանկավարժներ պարգևատրվել են ԿԳՄՍՆ պարգևներով

05 Հոկտեմբեր, 2021 13:41
Ուսուցչի օրվա կապակցությամբ մի խումբ մանկավարժներ պարգևատրվել են ԿԳՄՍՆ պարգևներով

«Հայաստանի Հանրապետության տոների և հիշատակի օրերի մասին» ՀՀ օրենքով հոկտեմբերի 5-ը նշվում է որպես «Ուսուցչի օր»:

Սովորողների կրթության ու դաստիարակության գործում և մանկավարժության բնագավառում ունեցած բազմամյա ու նշանակալի ավանդի համար Ուսուցչի օրվա կապակցությամբ մի խումբ մանկավարժներ ԿԳՄՍ նախարար Վահրամ Դումանյանի հրամանով պարգևատրվել են նախարարության պարգևներով:

ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության մեդալով պարգևատրվել են.

1. Անահիտ Արտուշի Մկրտչյան Երևանի Շևչենկոյի անվան թիվ 42 ավագ դպրոցի
հայոց լեզվի ուսուցիչ

2. Խաչատուր Հրաչի Խաչատրյան Երևանի Համո Սահյանի անվան թիվ 70 հիմնական
դպրոցի ՆԶՊ-ի ուսուցիչ

3. Նիկոլայ Ավետիսի Ավանեսյան Երևանի թիվ 108 միջնակարգ դպրոցի ՆԶՊ-ի ուսուցիչ

4. Ռիտա Ասլանի Պետրոսյան Գեղարքունիքի մարզի Սոթքի միջնակարգ դպրոցի
դասվար

5. Ռիտա Վաղինակի Բարսեղյան Գեղարքունիքի մարզի Կութի միջնակարգ դպրոցի ուսուցիչ

6. Սուրեն Ալեքսանդրի Կարապետյան Կոտայքի մարզի Աբովյանի թիվ 2 հիմնական դպրոցի ՆԶՊ-ի ուսուցիչ

7. Անահիտ Աշոտի Իշխանյան Սյունիքի մարզի Խնձորեսկի միջնակարգ դպրոցի
ֆիզիկայի ուսուցիչ

8. Ռուզաննա Ժորայի Հովակիմյան Սյունիքի մարզի Գորայքի միջնակարգ դպրոցի
մաթեմատիկայի ուսուցիչ

ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության պատվոգրով պարգևատրվել են.

1. Տաթևիկ Սերյոժայի Աբրահամյան Խ. Աբովյանի անվան ՀՊՄՀ-ի թիվ 57 հիմն. դպրոցի
դասվար

2. Ելիզավետա Գրիգորի Օհանջանյան Արարատի մարզի Մասիս քաղաքի Վ. Բաբայանի անվան թիվ 2 հիմն. դպրոցի դասվար

3. Մարգարիտ Վարդկեսի Ներսիսյան Արարատի մարզի Շահումյանի Արտակ Համբարձումյանի անվան միջն. դպրոցի մաթեմատիկայի ուսուցիչ

4. Անի Հարությունի Մկրտչյան Արմավիրի մարզի Վաղարշապատի Խ. Աբովյանի անվան թիվ 4 հիմն. դպրոցի կենսաբանության ուսուցիչ

5. Նունուֆար Ծերունի Առաքելյան Արագածոտնի մարզի Արագածի թիվ 2 միջն. դպրոցի
ֆրանսերենի ուսուցիչ

6. Անահիտ Ռոմիկի Ալավերդյան Կոտայքի մարզի Հրազդանի Ա. Իսահակյանի անվան
թիվ 9 հիմն. դպրոցի անգլերենի ուսուցիչ

7. Գայանե Կառլենի Սարգսյան Սյունիքի մարզի Ագարակի միջն. դպրոցի անգլերենի ուսուցիչ

8. Սուսաննա Գևորգի Սիմոնյան Շիրակի մարզի Գյումրու թիվ 7 հիմն. դպրոցի ֆիզիկայի ուսուցիչ

9. Անահիտ Ավետիքի Կարապետյան Շիրակի մարզի Ջրափիի միջն. դպրոցի կենսաբանության ուսուցիչ

10. Մարիամ Հայկի Ղազարյան Վայոց ձորի մարզի Արփիի միջն. դպրոցի գերմաներենի ուսուցիչ

11. Մարգարիտ Ալեքսանի Վայոց ձորի մարզի Մալիշկայի թիվ 1 միջն. դպրոցի
Կարապետյան դասվար

12. Ռուբիկ Աշոտի Մարտիրոսյան Տավուշի մարզի Արճիսի միջն. դպրոցի հայոց եկեղեցու
պատմության ուսուցիչ, Պտղավանի միջն. դպրոցի աշխարհագրության և հայոց եկեղեցու պատմ. ուսուցիչ

13. Արև Բենիկի Չոբանյան Տավուշի մարզ Այգեհովիտի միջն. դպրոցի հայոց լեզվի
և գրականության ուսուցիչ

14. Սիրուն Ժորիկի Հովհաննիսյան Լոռու մարզի Տաշիրի թիվ 1 հիմն. դպրոցի
մաթեմատիկայի ուսուցիչ

15. Անահիտ Վահանի Աբրահամյան Լոռու մարզի Վանաձորի Հ. Թումանյանի անվան թիվ
3 հիմն. դպրոցի հայոց լեզվի և գրականության ուսուցիչ

Լրահոս

Դիտել ավելին